Logo Gminy Przywidz

Obchody Gminnego Dnia Strażaka 2026

Za nami obchody Gminnego Dnia Strażaka, które w tym roku świętowaliśmy w Nowej Wsi Przywidzkiej  
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Matki Boskiej Fatimskiej, a następnie uczestnicy wspólnie przemaszerowali na plac przy szkole.


Ksiądz Proboszcz Bogusław Kotewicz poświęcił nowy samochód przekazany OSP Nowa Wieś Przywidzka, po czym przystąpiono do uroczystego apelu, podczas którego odznaczeni zostali strażacy z gminnych jednostek:

Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
 dh. Adam Pułka

Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
 dh. Tomasz Oberlan
 dh. Aleksander Belka

Odznaka „Strażak Wzorowy”
  dh. Wiesław Jurczyk,
  dh. Mateusz Plichta

OSP Nowa Wieś Przywidzka otrzymała samochód marki Nissan do realizacji zadań statutowych jednostki. To pierwszy pojazd nowo reaktywowanej jednostki – niech służy druhom przez długie lata i zawsze bezpiecznie dowozi ich do akcji oraz szczęśliwie z nich wraca.
W wydarzeniu udział wzięli: Włodzimierz Michalski - Wójt Gminy Przywidz, Komendant Powiatowy PSP Zbigniew Rzepka, Członek Zarządu Powiatu Gdańskiego Małgorzata Cieszyńska, Przewodniczący Rady Gminy Robert Deja, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Przywidzkiej Renata Kostuch, Mieszkańcy, a także przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze sztandarami OSP Jodłowno, OSP Przywidz, OSP Nowa Wieś Przywidzka, OSP Skrzeszewo oraz OSP Jastarnia.

Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych w realizację obchodów, Druhom OSP Nowa Wieś Przywidzka, Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi Przywidzkiej, a w szczególności Komendantowi Gminnej Ochrony Przeciwpożarowej Sebastianowi Kucharczyk oraz dh. Arkadiuszowi Paździora, którzy zadbali o przygotowanie i sprawny przebieg uroczystości

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności