Wydarzenia

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

wydarzenia

Konkurs pn. „Natura od kuchni” dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Data wydarzenia: 
piątek, 30 Września, 2022

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w ogólnopolskim konkursie pn. „Natura od kuchni” organizowanego przez Lasy Państwowe.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba zaprezentować pomysły na działania promujące lasy i żywność pochodzenia leśnego. Może to być np. organizacja stoiska popularyzującego produkty runa leśnego albo przeprowadzenie warsztatów czy konkursu kulinarnego na najlepszą potrawę z wykorzystaniem produktów z lasu. Pod uwagę brane będą także zajęcia dla dzieci, m.in. lekcje o prozdrowotnych walorach leśnej żywności.

Na laureatów czeka dofinansowanie w wysokości do 5 tys. zł netto.

Po zakończeniu konkursu organizator planuje zebrać i wydać w publikacji „Dzika kuchnia. Dobre z lasu” - najlepsze regionalne, domowe przepisy wykorzystujące leśne produkty. Wyjątkowa książka kucharska z lokalnymi przepisami wiejskich gospodyń będzie dostępna m.in. w formie darmowego pliku pdf, do pobrania ze strony Lasów Państwowych.

Wszystkie niezbędne informacje - regulamin, przebieg i wyniki konkursu – będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej organizatora www.cilp.lasy.gov.pl/konkursy/kgw.

Udział w Konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia można przesyłać do 30 września 2022 r.