Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

Gmina Przywidz prężna w programie Czyste Powietrze.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wraz z Polskim Alarmem Smogowym (PAS) publikuje, co kwartał ranking pokazujący aktywność gmin w programie „Czyste Powietrze”.  Dzięki rankingowi każdy mieszkaniec Polski może zobaczyć, ile wniosków na wymianę kotłów i docieplenie domów złożono w jego gminie. Dokładne dane można sprawdzić przez specjalną wyszukiwarkę dostępną na stronie polskialarmsmogowy.pl/ranking oraz czystepowietrze.gov.pl. W ostatnim opublikowanym rankingu Gmina Przywidz znalazła się na 317 miejscu, w wśród prawie 2500 gmin z całej Polski pod względem ilości wymienionych kotłów na 1000 budynków jednorodzinnych. W dużej mierze jest to zasługa działającego w naszej Gminie punktu konsultacyjnego programu „Czyste Powietrze”, w którym mieszkańcy, mierzący się z zamiarem wymiany źródła ciepła uzyskują profesjonalną i kompleksową pomoc w składaniu  wniosku o dofinansowanie.

 „Widać, że świadomość ekologiczna mieszkańców Gminy Przywidz, o jakiej mówi się od lat, przekłada się na aktywność mieszkańców w wymienianie kotłów. Jakość Powietrza w naszej Gminie, o charakterze mocno turystycznym, jest bardzo ważna.  Z tego miejsca dziękuję mieszkańcom za zaangażowanie się w jego poprawę. Jednocześnie zachęcam wszystkich mieszkańców chcących wymienić swoje nie ekologiczne źródło ciepła do skorzystania z wiedzy i pomocy naszego pracownika prowadzącego punkt konsultacyjny” – mówi Wójt Gminy Przywidz Marek Zimakowski.