Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

Markowy Maluch- witamy dzieci w Gminie Przywidz!

Dnia 09 czerwca Wójt Gminy Przywidz Marek Zimakowski jako gospodarz imprezy pn. "Markowy Maluch" gościł na Arenie Przywidz najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

To już 2 edycja Markowego Malucha - wydarzenia, które powstało z myślą o nowonarodzonych mieszkańcach gminy Przywidz. Cieszy nas fakt, że w porównaniu do roku 2020 było nas więcej, bo też więcej dzieci przyszło na świat.

Wójt Marek Zimakowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Michał Jasiński wręczyli dzieciom gratulacje oraz upominki, które zawierały rękodzieła wykonane przez naszych mieszkańców.

Osoby, które nieodpłatnie i z wielkim zaangażowaniem działają na rzecz innych

w ramach projektu "Markowy Maluch" również otrzymały podziękowania oraz prezenty od wójta. O muzyczną oprawę imprezy zadbał Dyrektor SP w Pomlewie Michał Olejnik oraz reprezentacje uczniów z SP w Przywidzu, SP w Trzepowie i SP w Pomlewie.

Goście nie wyszli z wydarzenia głodni za sprawą naszych niezawodnych Kół Gospodyń Wiejskich. Dziękujemy KGW NWP, KGW Przywidz oraz KGW Pomlewo.

 

 

Markowy Maluch to rozwinięcie dotychczasowych działań Wójta Gminy na rzecz nowonarodzonych mieszkańców. Do tej pory wysyłane były gratulacje i powitalne dziecięce kocyki/ręczniki. Postanowiliśmy iść dalej, stworzyć coś unikatowego, nieszablonowego. 

I udało się! Pojawiły się osoby, które z przyjemnością działają na rzecz innych. Są to Seniorki m.in. 96-cio letnia Pani Helena oraz 90-cio letnia Pani Aniela, Pracownicy urzędu oraz jednostek współpracujących, Członkinie KGW oraz inni Mieszkańcy , którzy dowiedziawszy się o projekcie, wyrazili chęć dołączenia.

Jedni tworzą skarpetki na drutach, drudzy maskotki na szydełku oraz samodzielnie wykonane serduszka, czy grzechotki, inni piękne aniołki z gipsu, czy Przywidzkie Pierniki. A całość podarunku uzupełniają ręcznik z logiem gminy i gratulacje.

 

 

Dziękujemy firmie Ziaja Polska za ufundowanie kosmetyków dla dzieci oraz GOK w Przywidzu

za pomoc przy organizacji wydarzenia.

 

Fotorelacja: Wiktor Krysztofiak,

uczeń SP w Przywidzu , oraz Redaktor Panoramy Pomorze p. Marcin Żurek

 

Podczas imprezy "Markowy Maluch" wójt naszej gminy Marek Zimakowski wręczył list gratulacyjny oraz podpisał umowę stypendialną z Aleksandrą Miotk. Ola trenuje taekwondo i praktycznie z każdych zawodów przywozi medal, a nierzadko kilka

W maju tego roku została Mistrzynią Polski w konkurencji technik specjalnych młodzieżowców. Brązowy medal zdobyła w konkurencji walk młodzieżowych kat. 62 kg, 2 brązowe krążki wywalczyła w duecie z innym zawodnikiem w konkurencji walk aranżowanych juniorówi młodzieżowców.

Gratulacje i wielkie brawa dla Oli !