Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

Dożynki 2019

W sobotę 14.09 mieszkańcy Nowej Wsi Przywidzkiej oraz pozostałych sołectw należących do Gminy Przywidz podziękowali za plony i ukończenie prac polowych.

Dożynki zorganizowane przez mieszkańców Nowej Wsi Przywidzkiej pod przewodnictwem radnej Pani Krystyny  Jakonis oraz Sołtysa Pana Piotra Krajewskiego obfitowały w wiele występów.

Swój talent zaprezentowały zróżnicowane wiekowo grupy. Począwszy od tańczących i śpiewających wychowanków wszystkich szkół należących do Gminy, po indywidualne i grupowe występy dorosłych.

Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali swoich podopiecznych i wspierali ich tego dnia.

Na święto plonów do Nowej Wsi Przywidzkiej przybyli również zaproszeni goście : parlamentarzyści, samorządowcy oraz Komendant Powiatowy Policji.

Warto nadmienić, że tego dnia Pan Wójt Marek Zimakowski miał przyjemność dzielenia swojej funkcji z Panią Sylwią Olszewską. Możliwość jednodniowego pełnienia obowiązków wójta to nagroda, jaką wylicytowała Pani Sylwia podczas 27 finału WOŚP.

Atrakcji podczas dożynek było bardzo dużo. Dmuchawce, konne przejażdżki, malowanie twarzy, czy fanty, to tylko niektóre z nich.

Natomiast miłośnicy dobrej kuchni mieli okazję skosztować przepysznych dań, przygotowanych przez mieszkańców sołectw. Tutaj szczególne podziękowania kierujemy do Pań z Kół Gospodyń Wiejskich.

Za cudowną atmosferę i organizację dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby impreza dożynek w Nowej Wsi Przywidzkiej miała miejsce.

Słowa uznania dla Radnej Pani Krystyny Jakonis, Sołtysa NWP Piotra Krajewskiego, a także Pana Tomasza Mielewczyka za użyczenie terenu na organizację dożynek.

Dziękujemy również proboszczowi Parafii w Nowej Wsi Przywidzkiej oraz pracownikom GOKu.

Było bogato i wesoło! Mamy nadzieję, że wspaniała atmosfera dożynek pozostanie u Państwa na długo w pamięci.

Do zobaczenia za rok!